RSS článků

odkaz na facebook.com

Mrazuvzdorné exotické sukulentní skalničky

Ing. Jaroslav Chaloupka,
07.03.2011, 20:25:33

Komentářů: 7

Zde můžete reagovat na článek Mrazuvzdorné exotické sukulentní skalničky

Citovat

Venca
09.03.2011, 16:23:29

neregistrovaný

Nevěděl jsem že je takové množství Delosperm.květin. Měl jsem jednu ale zmrzla.. Tak jsem od nich opustil.Teď koukám, že jsou i co by mohli mráz přežít takže zkusím :)

Citovat

David
09.03.2011, 17:23:36

neregistrovaný

Zahradnictví Chaloupka - DO TOHO!!! Bomba!

Citovat

Chaloupka Marek
09.03.2011, 17:41:32

neregistrovaný

Nevěděl jsem že je takové množství Delosperm.květin. Měl jsem jednu ale zmrzla.. Tak jsem od nich opustil.Teď koukám, že jsou i co by mohli mráz přežít takže zkusím :) Dobrý den. Mrazuvzdorných Delosperem je moře. Většinou spíše uhnijí. Letošní zima byla naprosto otřesná nejenom pro tyto rostliny. Spousta rozchodníků zcela pozbyla kořeny. O to větším překvapením pro mne bylo, když jsem šel zkontrolovat skupinku D. congestum zasazenou naprosto špatně (bez drenáže a v místě, kde stála měsíc zmrzlá voda) a ony jsou kupodivu O.K. Vždy si ponechávám rezervu v nevytápěném foliovníku (celou zimu je otevřený z obou čelních stran!!!) a byť letošní zima byla nejmrazivější, co pamatuji, skoro všechny rostliny jsou živé (testoval jsem mrazuvzdornost některých citlivějších druhů). Některé vypadají bídně, protože jsem je málo zaléval (většina Delosperem totiž nevydrží celou zimu na sucho a v teplém období potřebují lehce zalít).... Už dělají květní pupeny a za měsíc by mohly kvést. Těším se jako malý kluk.

Citovat

Tomáš
09.03.2011, 17:49:57

neregistrovaný

Všem Chaloupkům fandíme!!! Zahradnictví Chaloupka - DO TOHO!!! Bomba!

Citovat

Marek Chaloupka
09.03.2011, 22:41:03

neregistrovaný

Zahradnictví Chaloupka - DO TOHO!!! Bomba! Tuším, že vím, odkud vane vítr. Zdravím Davida i zahradníka Tomáše. : )

Citovat

klivie
12.03.2011, 14:34:33

neregistrovaný

Jsou nádherné, krásné zářivé barvy. Už jste mě zlákaly, zkusím to s nimi.

Citovat

Marek Chaloupka
12.03.2011, 17:25:00

neregistrovaný

Jsou nádherné, krásné zářivé barvy. Už jste mě zlákaly, zkusím to s nimi. Dobrý den. V tom případě vás upřímě lituji. Držte si raději odstup, ať neskončíte jako já. Já jsem se do nich totiž absolutně zbláznil. Letos mi ve sbírce přibude dalších cca 10 druhů. Výsevy už lezou ven a já na ně každý den chodím koukat. Manželka začíná žárlit. Každopádně pokud vás to neodradí, doporučím sázet do čistého štěrku (jako se dává pod zámkovku), nebo hrubozrnného písku a v sezoně raději častěji zalévat (v počasí bez dešťů alespoň 1x za 14 dní). Rostliny potom nemají tendenci v zimě hnít a nemusí regenerovat z konečků výhonků.

Citovat

Radek
20.11.2011, 12:53:02

neregistrovaný

Skvělý článek, neví někdo, kde se dají koupit tyto překrásné rostliny? Nejlépe na dobírku v Čechách. Díky

Citovat

Maruška a Dušan
15.10.2012, 13:54:01

neregistrovaný

Již dlouho se k vám chystáme.Gratulujeme ke krásným kvítkám i k webu.

Citovat

Maruška a Dušan
15.10.2012, 13:54:25

neregistrovaný

Již dlouho se k vám chystáme.Gratulujeme ke krásným kvítkám i k webu.

Citovat

Jaroslav
22.04.2014, 11:54:42

neregistrovaný

Pěkné a vděčné rostliny. Máte je hezky nafocené. Děkuji a přeji hodně radosti s jejich pěstováním. www.kaktusy-adenia.wz.cz

Citovat

Ivo
07.07.2014, 21:49:34

neregistrovaný

Dobrý den, mně se těmto krásným rostlinám daří na retenční střeše. Celý den tam svítí a substrát je jak pro kaktusy. Tyto podmínky zatím přežily jen delospermy. Uź se těším jak se rozrostou po celé střeše!!!

Citovat

Kateřina Marelová
13.06.2019, 07:13:32

neregistrovaný

Vynikající přehled, přesné informace.Jen pro doplnění, když chci dát misku s delospermou na slunečné místo na hrob, kam sedostaneme jen 4x v roce, který druh vybrat a jak řešit zimu? Děkuji r

Citovat

Kateřina Marelová
13.06.2019, 07:13:35

neregistrovaný

Vynikající přehled, přesné informace.Jen pro doplnění, když chci dát misku s delospermou na slunečné místo na hrob, kam sedostaneme jen 4x v roce, který druh vybrat a jak řešit zimu? Děkuji r

Citovat

Přidat příspěvek

Odpovídáte na příspěvek: "Vynikající přehled, přesné informace.Jen pro doplnění, když chci dát misku s delospermou na slunečné místo na hrob, kam sedostaneme jen 4x v roce, který druh vybrat a jak řešit zimu? Děkuji r"

Název fotografie:
Fotografie:
  Přidat další fotografii