RSS článků

odkaz na facebook.com


Co vědět, než se pustíte do setí trávníku?

Trávník je nedílnou součástí každé zahrady a to nejen v České republice. Projít se slunného rána po čerstvě zastřiženém, voňavém a na pohled zdravém trávníku je skutečný zážitek a cítíte se, jako byste šli po jemném červeném koberci, který byl připraven právě pro vás. Aby na vás takovýto trávník čekal na vaší zahradě, je třeba vědět, jak se o něj správně postarat. Co je tedy třeba vědět, než si založíte trávník?

Autor: veronika, Vydáno: 25. Dubna 2011 – 1 komentářů

Co vědět, než se pustíte do setí trávníku?

 Trávník má v zahradě nezastupitelnou estetickou funkci, ale nejen tu. Jde o naprosto nepostradatelnou součást každé zahrady, jako třeba v bytě, či domě nesmí chybět podlaha provedená dřevěnými parketami, linem, kobercem či dlaždicemi. Trávník má také velký hygienický význam, neboť chrání prostředí proti prašnosti a svou produkcí značného množství kyslíku zlepšuje ovzduší.

 

Kde a jak?

Trávník by měl na zahrádce zaujímat plochu úměrnou její velikosti a také tomu, jak je uspořádána. Trávník by měl být umístěn v rovině a okraje by měly tvořit celistvé neroztříštěné okraje. Přímo do trávníku v žádném případě nevysazujeme trvalky nebo dřeviny. Ani cibulnaté květiny nejsou vhodné. Nemá to ani nejmenší význam, přestože by to i vypadalo esteticky, při sečení trávy se buď skutečně hodně nadřete, nebo jednoduše rostliny omylem pokosíte.

Do trávníku je tedy vhodné vysazovat pouze nízké a velmi rané, brzo zatahující druhy, jakými jsou třeba sněženky, bledule, šafrán, talovín anebo ladoňka.

 

Péče o trávník

Trávník není na péči o nic méně náročný, než jakákoli jiná rostlina, ačkoli je tento fakt lidmi často přehlížen. Mnoho lidí považuje hezký zelený trávník za samozřejmost, což se jim může vymstít. Jestliže předem víte, že mu alespoň základní péči nebudete moci věnovat, vysaďte ho na menších plochách, nebo ho nahraďte nízkými stálezelenými trvalkami, mezi které můžete vysazovat vyšší trvalky.

 

Obrázky zdroj:

fotopedia.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.85

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 25.04.2011, 21:43:14 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Co vědět, než se pustíte do seté trávníku?
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy