RSS článků

odkaz na facebook.com


Čtyřdílný seriál o bazénech - dřevěný, betonový a bazén s kopolymeru

 Před realizací samotného bazénu je nutné se seznámit s výhodami a nevýhodami, které nám přinášejí a náš výběr následně postavit na našich rozhodnutích ohledně stavební a finanční náročnosti, kdy jen jedna malá odchylka může zatratit nás velký záměr postavit vysněný bazén. Je nutné vědět, kam bazén postavíme, jak často jej využijeme a kolik času a energie jsme ochotní věnovat údržbě provozu. 

Pro komplexní seznámení s možnostmi v této oblasti jsme pro vás připravili tento čtyřdílný seriál, kde se mnohé dozvíte.

 

Autor: veronika, Vydáno: 30. Dubna 2011 – 2 komentářů

Čtyřdílný seriál o bazénech - dřevěný, betonový a bazén s kopolymeru

 

 

 Bazén z kopolymeru

 

Bazény z kopolymeru opravdu vynikají. Materiál má téměř neomezenou životnost, víceméně bezúdržbový povrch bez viditelných optických změn vzniklých používáním a využitím bazénové chemie. Samonosnost a možnost volby libovolného tvaru umožňuje instalaci jak na povrch, tak pod úroveň terénu. Další předností tohoto bazénu je rychlá montáž. Ovál anebo kruh s hloubkou do 1,2 do 1,5 metru a průměrem od 3 do 5 metrů se cenově pohybuje od 25 do 80 tisíc korun.

 

Dřevěný bazén

Dřevěný bazén vypadá velmi efektně, ale také je velmi drahý. Pro dřevěnou konstrukci mluví její přírodní vzhled. Je věcí nároků majitele bazénu, zdali využije bazén jako rekreační a bude mu tak stačit jednoduchá provoz, který se rovná tou u levnějších plastových a plechových bazénu, nebo si dopřeje luxus a pořídí si venkovní hydromasážní koupel v tom samém provedení.  Dřevěný osmiúhelník s průměrem od 4 do 6 metrů vyjde na 50 až 80 tisíc.

 

Betonový bazén

Výhodou betonových bazénů je velmi dlouhá životnost, možnost volby libovolného tvaru, hloubky i barvy povrchové úpravy a případného osázení libovolnými doplňky. Nevýhodou naopak je nutnost naprosto precizně provedeného díla, které zpravidla ale provádí odborná firma. To, co skutečně může zájemce o betonový bazén odradit je fakt, že s pořizovacími náklady se pod sto tisíc nedostaneme.

 

 

 

Obrázky zdroj:

manolohome.com

 

 

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.89

Výpis komentářů (2)

  • [2] Bajbic 10.11.2011, 10:05:58 Citovat

    Docela pěkně zpracovyný postup při výběru bazénu mají taky na bazénypatria.cz
  • [1] veronika 30.04.2011, 21:08:32 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy