RSS článků

odkaz na facebook.com


Čtyřdílný seriál o bazénech - laminátový a polypropylénový bazén

 Před realizací samotného bazénu je nutné se seznámit s výhodami a nevýhodami, které nám přinášejí a náš výběr následně postavit na našich rozhodnutích ohledně stavební a finanční náročnosti, kdy jen jedna malá odchylka může zatratit nás velký záměr postavit vysněný bazén. Je nutné vědět, kam bazén postavíme, jak často jej využijeme a kolik času a energie jsme ochotní věnovat údržbě provozu. 

Pro komplexní seznámení s možnostmi v této oblasti jsme pro vás připravili tento čtyřdílný seriál, kde se mnohé dozvíte.

 

Autor: veronika, Vydáno: 30. Dubna 2011 – 1 komentářů

Čtyřdílný seriál o bazénech - laminátový a polypropylénový bazén

 

 

 Laminátový bazén

 

Velký bazén, ve kterém si i budete moci spokojeně zaplavat a vydrží minimálně 15 let je bazén laminátový. To je již investice na pováženou. Jeho konstrukce je samozřejmě náročnější. Při usazování laminátového skeletu to půjde jen těžko bez jeřábu, ale od koupě bazénu se již za dva dny můžeme vesele koupat. Samozřejmě jen s tím předpokladem, že máme hotovou betonovou plochu, na kterou se bazén usazuje. Kvalita této plochy rozhoduje o případném zborcení laminátového skeletu, proto není na škodu pořídit si laminátový bazén od firmy na klíč.

Laminát stárnutím ztrácí svůj prvotní hezký vzhled a případné opravy skeletu jsou již viditelná. Na trhu najdeme jen typizované tvary oválu anebo obdélníků v cenových relacích někde kolem statisíc korun, bez montáže.

 

Polypropylénové bazény

Tyto bazény jsou žádané, ale je třeba se zmínit o jejich poměrně diskutabilních vlastnostech. Jejich životnost je závislá na povětrnostních vlivech a kvalitní betonáži základové desky a postupné betonáži pro zpevnění stěn. Při nízkých teplotách a nekvalitním provedení skeletu anebo jeho podkladové desky hrozí zborcení při vypouštění bazénu. V létě se bazén roztahuje pod vlivem slunečního záření, záhyby praskají a to vše ovlivňuje dobu použitelnosti bazénu. Kompenzací za tyto nemilé komplikace je nízká cena. Nejlevnější bazén s třímetrovým průměrem a metrovou hloubkou pořídíte do dvaceti tisíc korun.Obrázky zdroj:

southernaccents.com

 

 

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.92

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 30.04.2011, 21:02:20 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy