RSS článků

odkaz na facebook.com


Čtyřdílný seriál o bazénech - nerezový bazén a bazén s keramickým obkladem

Před realizací samotného bazénu je nutné se seznámit s výhodami a nevýhodami, které nám přinášejí a náš výběr následně postavit na našich rozhodnutích ohledně stavební a finanční náročnosti, kdy jen jedna malá odchylka může zatratit nás velký záměr postavit vysněný bazén. Je nutné vědět, kam bazén postavíme, jak často jej využijeme a kolik času a energie jsme ochotní věnovat údržbě provozu. 

Pro komplexní seznámení s možnostmi v této oblasti jsme pro vás připravili tento čtyřdílný seriál, kde se mnohé dozvíte.

 

Autor: veronika, Vydáno: 30. Dubna 2011 – 1 komentářů

Čtyřdílný seriál o bazénech - nerezový bazén a bazén s keramickým obkladem

 

 

 Nerezový bazén

 

Nerez je nekvalitnější ocelí, a proto od tohoto materiálu očekáváme mechanickou i chemickou odolnost. Samonosnost nerezu nám umožňuje rychlou výstavbu bazénů na základový betonový pás. Montáž skeletu vyžaduje znalosti odborné firmy specializující se na svařování nerezu, proto si jen s vlastními silami skutečně nevystačíme. Výhodou nerezových bazénů je možnost výběru tvaru, hloubky a doplňků. S čím se ale musíme smířit je ocelová šeď. Jiná barevná varianta neexistuje. Další nevýhodou tohoto bazénu by mohla být cena, ta se nám ale během životnosti bazénu vrátí, neboť o údržbě či obnově povrchu nemůže být ani řeč. Nerezový bazén nás asi i přežije.

 

Bazén s keramickým obkladem

Keramický obklad anebo skleněná mozaika jsou stavebně i finančně nejnáročnější, ale vypadají skutečně hezky. Jejich mínusem je pracná stavební připravenost, kvalitní hydroizolace, nutná kvalita spárovacích hmot a mrazuvzdorné keramiky. Plusem je vysoká estetičnost, možnost volby různých tvarů a jakéhokoli vzoru. Životnost keramických bazénů se předpokládá minimálně na dobu deseti let. Cena se liší co do velikosti bazénu. Za metr čtvereční mozaiky zaplatíte kolem 2200 korun.

 

 

Obrázky zdroj:

villasada.com

holidays-rental.co.uk 

 

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.83

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 30.04.2011, 21:16:47 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy