RSS článků

odkaz na facebook.com


Čtyřdílný seriál o bazénech - plastový a plechový bazén

Před realizací samotného bazénu je nutné se seznámit s výhodami a nevýhodami, které nám přinášejí a náš výběr následně postavit na našich rozhodnutích ohledně stavební a finanční náročnosti, kdy jen jedna malá odchylka může zatratit nás velký záměr postavit vysněný bazén. Je nutné vědět, kam bazén postavíme, jak často jej využijeme a kolik času a energie jsme ochotní věnovat údržbě provozu. 

Pro komplexní seznámení s možnostmi v této oblasti jsme pro vás připravili tento čtyřdílný seriál, kde se mnohé dozvíte.

 

Autor: veronika, Vydáno: 30. Dubna 2011 – 2 komentářů

Čtyřdílný seriál o bazénech - plastový a plechový bazén

Plastové a nafukovací bazény

 

Tyto bazény jsou obvykle považovány za sezónní záležitost. Jsou naprosto bezpečné pro děti a jejich provoz je jednoduchý. Snadno je smontujete a zase rozmontujete bez jakékoli odborné pomoci a jejich náročnost na prostor při skladování vás také nijak nezaskočí. Tyto bazény také provází nízká cena, což se pochopitelně odrazí na kvalitě vody. Za to zaplatíme častou výměnou vody, jen rekreačním plácání se ve vodě spíše než plavání a také nákupem dalšího bazénu pro následující sezónu. S trochou štěstí až pro tu další. Cena těchto dětských bazénků se pohybuje od několika set až do tisíce korun.

 

Plechový bazén

Klady a zápory plechových bazénů jsou, dalo by se říct v rovnováze. Předností je jejich snadná montáž i demontáž. Rychlost stavby bez jakékoli stavební připravenosti, jednoduchá opravitelnost či výměna fólie i nenáročná provozní údržba. Jejich nevýhodou je opět problematická kvalita vody a relativně krátká životnost. Tvar, velikost i hloubka bazénu jsou dány výrobcem, takže je na výběr pouze kruhový typ se standardizovanou hloubkou a to buď 0,9 anebo 1,2 metru. Písková anebo kartušová filtrace a schůdky, bývají obvykle zahrnuty v ceně. Bazén s průměrem 3,6 metru a výškou 91 centimetrů pořídíte v téměř každém hypermarketu do šesti tisíc korun. S průměrem 4,57 metru okolo devíti tisíc korun.

 

Obrázky zdroj:

tanbypool.co.uk

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.81

Výpis komentářů (2)

  • [2] atv 18.07.2011, 14:53:14 Citovat

    článek celkem o hovně :)
  • [1] veronika 30.04.2011, 20:45:52 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy