RSS článků

odkaz na facebook.com


Cuketa je výbornou surovinou

Jestliže milujete cukety, jistě vás potěší, že jejich konzumací svému tělu výrazně pomáháte. Cuketa je rostlinou, jejíž plody pomáhají nejen k hubnutí, ale také k obohacení těla o mnohé vitamíny a další důležité prvky. Tykev obecná, jak zní odborný název, je zeleninou, jejíž popularita stále stoupá a v obchodech ji najdete už stejně tak běžně jako třeba papriku, nebo rajče.

Recepty, jejichž součástí, či dokonce základem, je cuketa, jsou skutečně výtečné a potěší vegetariány i ty, které holdují masu. Jaké prospěšné látky tedy můžeme v cuketě nalézt?

Autor: veronika, Vydáno: 18. Dubna 2011 – 1 komentářů

Cuketa je výbornou surovinou

Cukety jsou zdrojem mnoha tělu prospěšných látek

Zhruba 90 procent obsahu cukety je tvořeno vodou. U o trochu starších plodů cukety je vody o trochu méně, ale stále je procento vody obdivuhodné a tělo to skutečně ocení. Vedle vody má významný podál v cuketě vláknina. Kombinace velkého množství vody a vlákniny je vhodná pro mnohé redukční diety.

Mnohé vitamíny a stopové prvky se nacházejí ve slupce cukety, proto k jejich maximálnímu využití cuketu neloupejte, při konzumaci to nevadí. Obzvláště u mladých plodů je tenká a křehká, tak se jí jednoduše prokoušete i za syrova.

Prospěšnými látkami jsou například karoteny, vitamín A, který je nepostradatelný například pro látkovou přeměnu v buňkách a dále také vitamín E. Dále pak hořčík, vápník, fosfor, draslík a železo.

Tip pro přípravu v kuchyni: Pro maximální využití vitamínu A zakápněte cuketu trochou olivového oleje, bude uvolňován ve větším množství.

 

Zdravé hubnutí s cuketou

Cuketa je díky velkému obsahu vody řazena mezi nízkokalorické potraviny. Její energetická hodnota je asi 20 kalorií na 100 gramů. Cuketa je surovinou, kterou můžete konzumovat prakticky denně, neboť ji můžete upravovat na obrovské množství způsobů.  

Obrázky zdroj:

ifood.tv

dvo.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 3.01

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 18.04.2011, 23:01:50 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Cuketa je výbornou surovinou
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy