RSS článků

odkaz na facebook.com


Deset nejoblíbenějších rostlin pro pěstování v interiéru - Druhá pětice

Nemáte zahradu, ale přesto je pěstitelství vaše velké hobby? Zahradničit můžete klidně i doma, pokojové rostliny jsou výbornými společníky, kteří pochytili způsoby dobrého chování. Pročistí váš vzduch a dotvoří také atmosféru bytu.

Seznamme se s deseti nejoblíbenějšími květinami pro pěstování v interiéru. Možná vás inspirujeme.

Autor: veronika, Vydáno: 29. Dubna 2011 – 1 komentářů

Deset nejoblíbenějších rostlin pro pěstování v interiéru - Druhá pětice

Juka

Je také častá. Připomíná spíše malý stromek, který má typicky palmovitou kštici s dlouhými listy. Pochází z polopouští ve Střední Americe, a proto ji stačí slunné a vzdušné místo k tomu, aby byla spokojená. V létě ji můžete vystrčit na balkon anebo zahradu.

 

Barevné květiny výrazně oživí váš byt

Oblíbené jsou orchideje, svými barvami hýřící květy oživí váš byt a vám na rtech vykouzlí alespoň jeden úsměv. Orchideje jsou květinami, které téměř nepřetržitě kvetou. Jejich největším nepřítelem je velké množství vody, proto je zalévejte umírněně a pokaždé přebytečnou vodu vylijte. Je to jednoduché a rostliny se vám znatelně odvděčí krásnými barevnými květy, které vás budou těšit dlouhou dobu.

 

Fialka

Když už jsme u barev, nesmíme opomenout fialku. Ta je populární díky své jednoduché kráse a nenáročnosti. Pokaždé, když znovu vykvete, či budete pozorovat její poupátka, vězte, že se bude dmout takovou malou milou pěstovatelskou pýchou. Na rozdíl od některých zmíněných rostlin fialka trvá na jasném světle. Proto se jí nejlépe bude dařit na okenních parapetech. V létě ji ale před přímým sluncem chraňte, bylo by na ni příliš prudké. Při zálivce dávejte pozor, abyste nezamokřili její lístky.

 

Nenáročná klasika

Klasika, která přežije na každé chodbě, v temných zákoutích škol, či úřadů, kde se o ni jen málokdo a málokdy stará je tchynin jazyk – sanseviéra.Tato rostlina je natolik nenáročná, až je nezničitelná.

 

Guzmánie

Guzmánie uzavírá desítku populárních interiérových rostlin. Ta vás byt osvěží sytě červenými květy. Dejte ale pozor na průvan, ten rostlince neprospívá.

 

Obrázky zdroj:

roadtickle.com

aroma-city.com.ua

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.94

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 29.04.2011, 21:58:35 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy