RSS článků

odkaz na facebook.com


Fóliovníky - chytrá alternativa skleníku

Mnozí zahrádkáři touží po zahradním skleníku, ale odradí je v první řadě pořizovací náklady a dále také to, že jeho složení trvá poměrně dlouho a je k němu třeba fyzicky statnějších lidí. Fóliovníky jsou alternativou, která je v tomto ohledu podstatně flexibilnější. Cena fóliovníku je nesrovnatelná s cenou skleníku a z pohledu manipulace jsou na tom fóliovníky také o něco lépe.

Autor: veronika, Vydáno: 11. Dubna 2011 – 1 komentářů

Fóliovníky - chytrá alternativa skleníku

Klasické fóliovníky suplují skleníky

Chcete-li aby se vaše zahrada pyšnila plody dříve, než je pro přírodu přirozené, pořízení fóliovníku je ideální volbou. Funkce fóliovníku je také tak, že dokáže prodloužit samotné vegetační období rostliny. Využívá se zejména na jaře, kdy chceme s pěstováním začít dříve a tak se dříve těšit z výsledků anebo na podzim, kdy se naopak plody chceme těšit déle.

Klasické fóliovníky nahrazují zahradní skleníky, neboť jsou k nim potřeba stavební základy. Ty nejsou nijak složité. Jsou v zastoupení jednoduchých trubek, které jsou zabetonované do země.

Cena těchto nemobilních fóliovníků je někde od čtyř do osmi tisíc korun. Fóliovník můžete pořídit i za menší peníze, ale to co ušetříte, se odrazí na kvalitě. Takové fóliovníky vydrží zhruba jednu sezónu.

 

Pařeniště pro užitkové rostliny

Pěstujete-li menší rostliny, můžete bez problému použít menší pařeniště. Jeho výhody jsou v rychlost pěstění a jeho úžasné mobilitě. Tedy, že ho snadno můžete umístit kamkoli, kde chcete zasadit menší rostliny.

V těchto pařeništích se pěstují pouze užitkové rostliny. Například rostliny okrasné bývají na tento typ příliš vysoké.

Pařeniště je obvykle sestaveno ze dřeva, popřípadě lehkých slitin s výplní z lexanu, popřípadě nějakého podobného materiálu. Cena je zhruba 2500 korun.

 

Pěstební stanice

Pěstební stanice jsou mobilní novinkou. Můžete je přenášet bez problému z jednoho místa do druhého. Jde o menší fóliovník, v kterém je zabudován menší typ termostatu, kterým můžete regulovat teplotu. Lze do nich vysadit například jahody a podobně. Pěstební stanice stojí zhruba tisíc korun, s vytápěním pak pět tisíc.

 

 

Obrázky zdroj:

doorgarden.com

advancegreenhouses.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.89

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 11.04.2011, 17:28:59 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Fóliovníky - chytrá alternativa skleníku
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy