RSS článků

odkaz na facebook.com


Fóliovníky jako urychlovače růstu

Jestliže jste nedočkaví a jen co vám jaro zaťukalo na vrátka, byste chtěli výsledky, máte možnost využít jedinečného urychlovače růstu. Totiž fóliovníku.

Je to alternativou zahradního skleníku, které stojí nemalou částku, kterou často zahrádkáři nemohou, nebo nechtějí investovat. A levné varianty těchto skleníků obvykle nestojí za moc. 

Autor: veronika, Vydáno: 25. Dubna 2011 – 1 komentářů

Fóliovníky jako urychlovače růstu

Základem fóliovníku? Přirozeně fólie.

Trh nabízí hned několik typů fóliovníků, které se od sebe liší především velikostí a také různými vlastnostmi konstrukce. Velmi důležitá pro fóliovník je kvalita folie, ze které bude vyroben.

Efektem je fóliovník podobný skleníku. Plodiny pod ním vysazené rostou podstatně rychleji a zahrada vám tím pádem poskytne plodiny dříve, než ostatním zahrádkářům bez skleníků a fóliovníků.

Prvním typem fólie, je fólie klasicky prodávaná. Její síla se pohybuje kolem 0, 1 milimetru a vydrží zhruba jednu sezónu. Touto fólií jsou pokrývány nejlevnější fóliovníky. Dražší typ fólie je silný již 0,2 milimetrů a vydrží zpravidla dvě sezóny. Třetí možností je koupě lepších fólií, které jsou schopny vydržet v rozmezí do 3 do 7 let.

 

Nejlepší zahradní fóliovníky – posviťme si na ně

Kvalitní zahradní fóliovníky se vyznačují třemi různými vrstvami, které zaručují jejich dlouhou životnost. Zvnějšku je tato třívrstvá fólie vybavena UV stabilizátory, které jsou schopné zabránit rozpadu fólie slunečním svitem a dalšími rozmary počasí.

Střední vrstva je charakteristická přítomností etylvinyl acetátu. Právě tato látka efektivně zabraňuje průniku tepla až o 20 procent.  Dáky tomu zůstává uvnitř fóliovníku relativně přijatelná teplota i v noci a rostliny tak nepromrznou.

Třetí vrstva je zde ke srážení vody do kapek, nedochází tak ke klasickému zakapávání fólií.

 

Fóliové kryty nemohou nahradit klasické zahradní fóliovníky

Fóliové kryt slouží spíše jako zahradní doplňky, než cokoliv jiného. Vypadají jako jakési tunely, jejichž stěny tvoří fólie. Nejvíce se používají brzy z jara, neboť právě tehdy je potřeba aby nám menší sazeničky a rostliny rychle rostly.

 

 

Obrázky zdroj:

arteyfotografia.com.ar

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.88

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 25.04.2011, 22:00:53 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Fóliovníky jako urychlovače růstu
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy