RSS článků

odkaz na facebook.com


Gril na prase

Grilování je součástí teplých dní ať už jarních, nebo letních. Pro mnoho lidí je to něco na co se celou studenou zimu těší. Nejběžněji se grilují steaky popřípadě naporcované maso. Pro ty, co masu neholdují, se griluje zelenina či hermelíny. Podstatně větší společenskou událostí, než grilování pár plátků masa je grilování prasete.

Autor: veronika, Vydáno: 12. Dubna 2011 – 4 komentářů

Gril na prase

K tomu, abyste mohli prase popřípadě sele ugrilovat, bezpodmínečně potřebujete kvalitní gril na sele. Tento gril není úplně standardním typem grilu a mnoho lidé o něm mnohé nevědí, proto je třeba si o něm něco povědět. 

 

 

Gril na prase – půjčit nebo zakoupit?

 

To, že se jednou rozhodnete udělat společenskou akci, jejíž součástí bude grilování prasete, ještě neznamená, že musíte letět do obchodu a kupovat gril na prase a veškeré přidružené příslušenství. Jestliže ale víte, že tyto akce chcete opakovat častěji, gril si kupte. Zahradní gril na prase můžete sehnat v mnoha variantách, které jsou cenově odstupňovány.

 

Gril na prase, jaký může být?

Grily na prase se dají rozdělit do dvou základních kategorií. Do první kategorie spadá elektrický gril na sele, což je typ grilu, jehož fungování spočívá pouze v přívodu elektrické energie. Díky této energii se sele otáčí a také peče.

Druhým typem grilu a také více oblíbeným je gril takový, který se používá na grilování selete od jeho počátku. Jde o gril, který funguje na základě toho, že se pod tele klasicky přikládají tuhá paliva. Nejčastěji je tímto palivem dřevěné uhlí. Prase se otáčí díky elektrické energii.

Sehnat samozřejmě také můžete podomácku vyrobený gril, který je manuální a elektřinu k jeho provozu nepotřebujeme, nicméně v současnosti, kdy jsou lidé zhýčkaní pohodlností, se již téměř nepoužívá.

 

Stabilita

Hlavní je dostatečná stabilita, neboť se na něm griluje poměrně velký kus masa, tak není tak nemožné, aby došlo k vyvrácení grilu.

 

 

Obrázky zdroj:

celanni.blogspot.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.92

Výpis komentářů (4)

 • [4] Muurikka 27.03.2014, 15:20:47 Citovat

  Já můžu doporučit na dogrilování menších kousků pánev Muurikka.
 • [3] Muurikka 27.03.2014, 15:20:45 Citovat

  Já můžu doporučit na dogrilování menších kousků pánev Muurikka.
 • [2] Lenicka1313 26.05.2011, 21:42:28 Citovat

  Dobrý den, jestliže se stále poohlížíte po nějakém tom grilu, mohu z vlastní zkušenosti doporučit http://www.zahradni-grily.com/. Velice kvalitní obsluha, bohatý výběr a vcelku lidové ceny, řekla bych. Rozhodně se mi zde nakupování líbilo a vřele doporučuji. Byla jsem naprosto spokojena.
 • [1] veronika 12.04.2011, 23:53:28 Citovat

  Zde můžete reagovat na článek Gril na prase
 • Vložit komentář

   
   

Registace pro firmy