RSS článků

odkaz na facebook.com


Hustý trávníkový koberec je sen každého zahrádkáře

Trávník je nedílnou součástí každé zahrady a to nejen v České republice. Projít se slunného rána po čerstvě zastřiženém, voňavém a na pohled zdravém trávníku je skutečný zážitek a cítíte se, jako byste šli po jemném červeném koberci, který byl připraven právě pro vás. Aby na vás takovýto trávník čekal na vaší zahradě, je třeba vědět, jak se o něj správně postarat. Jak se správně starat o trávník, aby naši zahradu pokrýval hustý trávníkový koberec? 

Autor: veronika, Vydáno: 26. Dubna 2011 – 1 komentářů

Hustý trávníkový koberec je sen každého zahrádkáře

Jak na hustý trávníkový porost?

Hustý trávníkový porost vypěstujeme jedině opakovaným sečením. Jakmile trávník dosahuje výšky 8 -10 centimetrů, ihned jej posečeme. To opakujeme pokaždé, když trávník doroste přibližně této délky. Na jaře je to obvykle v týdenních intervalech, od léta do podzimu je pak sečení nutné asi jednou za 14 dní. Ve stínu ovšem není časté sečení vhodné.

 

Sečeme podle nepsaných pravidel

Při prvním sečení by mělo být strniště vysoké 3 centimetry. Při dalších sečeních pak pouze 1,5 až 2 centimetry. Na současných sekačkách již velmi snadno nastavíte požadovanou délku trávníku, proto se nemusíte s délkou trávníku stresovat, stačí to jen během pár kroků nastavit.

Na podzim sečeme naposledy tak, aby trávník do zimy dorostl výšky zhruba 5 centimetrů. U přerostlého trávníku spíše hrozí napadení plísní sněžnou.

Posečenou trávu je dobré sbírat do sběrného koše, nemáme-li ho, nevadí, ale bude to pro nás pracnější. Trávu shrabeme takzvanými anglickými hráběmi anebo normálními hustými železnými hráběmi a hrubým březovým koštětem. Použijeme ji ke krmení, nebo jí nasteleme půdu, popřípadě ji dáme na kompost.

Po každém sečení je důležité trávník uválcovat, což je dobré zejména na jaře a na podzim.

 

V případě, že v době naší dovolené trávník příliš přerostl, zkrátíme ho nejdříve jen z části a zhruba po čtyřech dnech na požadovanou délku.

 

 

Obrázky zdroj:

camptocamp.org

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.87

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 26.04.2011, 12:42:22 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy