RSS článků

odkaz na facebook.com


Jak jsem koupil zahradu a začal ji vytvářet k obrazu svému

Další ze série článků do naší zahrádkářské soutěže, kterou Vám píše Václav Němec. Tentokrát o tom, jak koupil zahradu a postupně ji začal přeměnovat ke svému obrazu.

Autor: Zahradník - administrátor, Vydáno: 9. Března 2011 – 11 komentářů

Jak jsem koupil zahradu a začal ji vytvářet k obrazu svému

Dobrý den, chtěl bych se s Vámi podělit, jak vznikla má zahrada.

Vznik různých koutů zahrady bych rozdělil do několika částí.

 

První je kup zahrady a její rozčlenění

Zahradu jsem koupil i se stavením určené na rekonstrukci. Místo na barák jsem se vrhl na zahradu a stalo se to mou relaxační činností a zjistil jsem, že mne zahrada, hlavně její stavba strašně baví. Tedy neměl jsem žádné plány a chtěl jsem tam mít co nejvíce druhů, prostě takovou babinčinu zahrádku .

Zahrada byla netknutá několik let, troufnu si říct, že desítku určitě. Snad kromě občasného sekání trávy tam nikdo nic dvacet let nedělal se stromy a jejich údržbou.

Pár fotek Vám napoví, v jakém stavu byla.

(obr.č.1,2,3,) Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\před\cesta k lávce.JPG

 

Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\před\pohled ze zadu.JPGPopis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\před\potok z mustku.JPG

Nejdříve jsem musel křovinořezem posekat kopřivy, šípky, malé stromky co byly naseté ze semen okolních stromů, škumpy atd.

(obr.č.4) Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\řezání a kosení a sázení\sekání trávy.JPG

Pak se uřezali nebo ořezali nemocné stromy. Hodně napadené jsem ihned spálil, z ostatních zdravých naplevelených stromků a keřů jsem zatím vyrobil prozatímní plot, kde na zahradě chyběl. Běhali mi tam psi a tak jsem i zamezil přístup zvěři, která by okusovala nové stromky. Zároveň položené větve posloužili jako úkryt ježkům přes den a na zimu.

(obr.č.5,6,7)Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\řezání a kosení a sázení\zahrada.JPGPopis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\řezání a kosení a sázení\zahrada (9).JPGPopis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\řezání a kosení a sázení\ohniště.JPG

A začal jsem sázet ovocné stromky. Na jížní svah jsem vysadil broskve a meruňky a na severní třešeň, hrušně a švestky. Jámy na stromky jsem musel hodně prolít vodou a udělat zábranu proti stékání vody, neboť na svahu se voda nestíhala vsáknout.

(obr.č.8)Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\řezání a kosení a sázení\zahrada (107).JPG

Chodit po svahu, hlavně za mokra byla dost riskantní záležitost. Rozhodl jsem se vytvořit cesty. Kvůli omezeným financím jsem koupil starou dlažbu 30x30cm. Kus mne stál 5,- Kč a sehnal jsem je z rekonstrukcí panelákových balkónů, takže dost veliké množství. Dlažbu jsem rozložil jako nášlapné kameny na místa kde jsem se rozhodl udělat cesty a tak zahradu opticky rozčlenil.

(obr.č.9,10,11,12,13)Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\cesty\cesta 1.JPGPopis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\cesty\cesta 2.JPGPopis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\cesty\cesta 3.JPGPopis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\cesty\cesta 5.JPGPopis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\cesty\cesta 7.JPG

Podél potoka jsem vysázel všechny druhy vrby co jsou něčím zajímavé. Vrbu rozmarýnolistou, japonskou, tricoloru, šnečkovou, sobí placatou, kroucenou žlutou i zelenou, kroucenou převislou kočičku, myrtovou a jiné. Na druhou stranu cesty jsem podél vysázel angrešt, rybíz, jostu od každého druhu pár kousků. Na kmínku i bez. Mezi vrby na stráň jsem vysázel různé druhy okrasných trav.

(obr.č.14)Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\DSCF3041.JPG

Vrchní část zahrady jsem začal rozdělovat na záhony s okrasnými kytkami a keříky. Cesty jsem osel čerstvou hřištní směsí trav. Tedy na pravém břehu. Druhý břeh za potokem jsem nechal divoký s trávníkem a ohništěm, jen pár květin u potoka na stráni.

(obr.č.15)Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\zahrada (162).JPG

Bohužel jsem zjistil že mne nebaví moc ty cestičky sekat tak jsem záhony ohraničil kameny a časem cestu nechám jen z kamenu nebo kačírku. Nyní se květiny v záhonech rozrostli a vznikla dost zarostlá oáza kytek.

(obr.č.16)Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\DSCF2313.JPG

Na závěr kapitoly jak jsem zahradu koupil a upravil pár rozdílů po dvou letech .

(obr.č.17.18)

Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\potok.jpg

Popis: C:\Users\Venca\Desktop\fotky zahrady\zahrada vznik\před\pohled ze zadurozdil.jpg

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Fotogalerie ke článku jak jsem koupil zahradu a začal ji vytvářet k obrazu svému

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.94

Výpis komentářů (11)

 • [11] Lída 11.05.2019, 11:14:26 Citovat

  Zdravíčko, moc gratuluju a fandim Vám při dalším zvelebování. Úplně mi to připomíná moji zahradu, která byla ještě trochu více svažitá a málo místa. Když jsem si tam chtěl postavit skleník, musel jsem si tam dát tomto miniskleník, protože normální se tam nevešl!! Držím palce Dovedu si představit,kolik času a práce....kromě peněz,to stálo. Jsem v důchodu a plním si sen,ze zarostlé džungle pomalu dělám místo podobné zahradě. Ale bez chlapa je to těžké. Takže držím palce.
 • [10] Jarda Sklenář 21.08.2018, 18:12:20 Citovat

  Zdravíčko, moc gratuluju a fandim Vám při dalším zvelebování. Úplně mi to připomíná moji zahradu, která byla ještě trochu více svažitá a málo místa. Když jsem si tam chtěl postavit skleník, musel jsem si tam dát tento https://tatogroup.com/cs/1895-venkovni-kvetinace miniskleník, protože normální se mi tam nevešel...držím palce
 • [9] Jarda Sklenář 21.08.2018, 18:11:00 Citovat

  Zdravíčko, moc gratuluju a fandim Vám při dalším zvelebování. Úplně mi to připomíná moji zahradu, která byla ještě trochu více svažitá a málo místa. Když jsem si tam chtěl postavit skleník, musel jsem si tam dát tomto miniskleník, protože normální se tam nevešl!! Držím palce
 • [8] Marika 29.08.2014, 11:47:21 Citovat

  Moc krásné!! Gratuluji, dobrá práce! :)
 • [7] Eva 22.02.2012, 15:22:17 Citovat

  Když je šikovnej chlap,tak jde všechno!!! :-D
 • Chci vidět zbytek komentářů v diskuzi

  Vložit komentář

   
   

Registace pro firmy