RSS článků

odkaz na facebook.com


Jaké znáte odrůdy růže?

Růže patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější květiny, které se na území České republiky pěstují. Spousta mužů, ba i žen díky nim chtějí vyjádřit množství pocitů. Lásku, vděk, omluvu, přátelství, prosbu a další. Růže se vyskytuje v mnoha variacích a její pěstování na vaší zahradě vypadá skutečně krásně. Často je využívána jako architektonický prvek okrasných zahrad.

Spousta lidí se v růžích vyzná spíše jen povrchově, poznají rozdíly v barvě květu, nicméně to jsou rozdíly na jiné úrovni. Pěstiteli růží se um rozeznání druhů růží bude hodit.

Autor: veronika, Vydáno: 19. Dubna 2011 – 1 komentářů

Jaké znáte odrůdy růže?

Indická červená růže

Indická červená růže je jednou z nejvíce rozšířených odrůd. Pěstování indické růže je také asi nejběžnější v našich končinách. Květy této růže jsou bez vůně a jejich velikost je spíše střední. Zbarvení je od světle červené barvy až po krvavě rudou. Tato odrůda je také specifická tím, že na zimu neztrácí listy, což jí umožňuje přezimovat bez úhony v zimní zahradě či v pokojích. Při dostatku umělého osvětlení vám bude kvést klidně až do Nového roku.

Růže indická je odolná vůči moučné rose, na druhou stranu je poměrně citlivá na střední a jemné ořezávání.

 

Bourbonská růže

Tento druh růže vytváří obvykle poměrně velký keř a na rozdíl od květů růže indické, květy růže indické silně voní, což mnozí možná ocení. Co se týká rozměru, patří mezi ty větší a svěží a čerstvě vypadající vydrží celkem dlouho. Růže bourbonská kvete od června do ledna. Bez problémů přezimuje v pokojových podmínkách.

V případě, že se ji budete snažit namnožit pomocí řízkování, je dobré počítat s tím, že to není jednoduchá práce a jejich zakořenění napomůžete stimulátorem růstu, bez nějž možná budete i neúspěšní.

Důležité je ořezávání této růže. Když na začátku jara tuto růži poměrně radikálně ořežete, možná bude mít více květů, za to ale o poznání větší.

 

Irská růže

Tato odrůda růže se od ostatních odlišuje zejména stavbou květu. Ten vypadá, jakoby nebyl plný, připomíná tedy trochu květ tulipánu. Barva květu je oranžová a tato barva postupem času bledne. Listy jsou zubaté, typicky tmavě zelené a ze spodní strany jsou silně načervenalé. Tato růže kvete přibližně od dubna do konce září. Jedná se o druh, který je poměrně náchylný na choroby růží, například na moučnou rosu. Řízky této růže zakoření poměrně rychle a snadno.

 

 

Obrázky zdroj:

amgenia.com

theflowerexpert.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.9

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 19.04.2011, 17:57:59 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Jaké znáte odrůdy růže?
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy