RSS článků

odkaz na facebook.com


Máte zaplevelený a zamechovatělý trávník?

Trávník je nedílnou součástí každé zahrady a to nejen v České republice. Projít se slunného rána po čerstvě zastřiženém, voňavém a na pohled zdravém trávníku je skutečný zážitek a cítíte se, jako byste šli po jemném červeném koberci, který byl připraven právě pro vás. Aby na vás takovýto trávník čekal na vaší zahradě, je třeba vědět, jak se o něj správně postarat. Jak se správně starat o trávník, aby naši zahradu pokrýval krásný zdravý trávník? Trápí vás plevely?

Autor: veronika, Vydáno: 26. Dubna 2011 – 2 komentářů

Máte zaplevelený a zamechovatělý trávník?

 Co dělat se zapleveleným a zamechovatělým trávníkem?

Zamechovatění je záležitostí obzvláště na těžkých, nepropustných půdách, kde nemají kořeny trav dostatek vzduchu. Tráva tedy ustane v růstu a přichází doba pro mechy, které se s chutí pustí do růstu na místo trávníku. Abychom vše napravili, nejprve železnými hráběmi dobře vyhrabeme mech z trávníku. Ještě lépe uděláme, když prokypříme drn speciálními hráběmi s nožovými zuby tak, aby se horní vrstva trav dobře provzdušnila. Rostlinky trávy tak naberou novou sílu a v boji proti mechu toho zmůžou více. Poté rozhodíme po trávníku kompost smíchaný se stejným množstvím písku. Za měsíc trávník opět uválíme.

 

Kde se mechy objevují?

Mechům se daří v trávnících v zastíněné poloze, obzvláště pak, byla-li použita nevhodná travní směs, která tedy pořádně neroste. Zamechovatění trávníku je také běžnější na kyselých půdách. K odstranění mechu na těchto půdách je nutné vápnit trávník mletým vápencem.

 

Hojně sedmikrásek sice vypadá krásně, ale taková sedmikráska signalizuje, že trávník potřebuje pohnojit a povápnit.

 

Plevely

Silně zaplevelený trávník můžeme ošetřit opakovaným postřikem herbicidu SYS 67 Ramex. Preventivním opatřením proti zaplevelení nepravidelné sečení, přihnojování a je-li to třeba, tak také závlaha.

 

 

Obrázky zdroj:

fotopedia.com

guydavid.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.99

Výpis komentářů (2)

 • [2] zdena 16.10.2016, 15:46:51 Citovat

  takto ošetřovat zaplavený trávník lze zřejmě na jaře. Co dělat na podzim? Nechat být?díky
 • [1] veronika 26.04.2011, 12:47:24 Citovat

  Zde můžete reagovat na článek Máte zaplevelený a zamechovatělý trávník?
 • Vložit komentář

   
   

Registace pro firmy