RSS článků

odkaz na facebook.com


Postřikovače pro lehkou práci s postřikem

Škůdci a všelijaké nepříjemné choroby jsou u rostlin denním chlebem. Nejde jen o rostliny, u nichž je například zanedbaná péče. Stejně, jako lidské choroby se nikomu z nás nevyhýbají, stejně tak je to u chorob rostlin. Jestliže chcete své rostliny chránit, tak je třeba si zakoupit kvalitní zahradní postřikovače. Ty dnes najdete už v poměrně velkém množství v každém obchodě se zahradní tématikou a některých dobře zásobených supermarketech.
Jak ale zvolit ten ideální? Hlavním kritériem při výběru postřikovače je plocha, na kterou bude využíván.

Autor: veronika, Vydáno: 17. Dubna 2011 – 1 komentářů

Postřikovače pro lehkou práci s postřikem

Ošetřování malých ploch

Jestliže víte, že budete ošetřovat jen menší plochy, naprosto bez problémů si vystačíte s ručním postřikovačem. Jeho objem je stanoven někde okolo jednoho až dvou litrů. Při využití na skutečně malých plochách jde opravdu o vynikající, jednoduchý a pohodlný způsob. Například malé keříky, či rostliny umístěné v květináči. Často se pořizují také na nepravidelné postřikování.

Mezi jeho výhody patří rozhodně jednoduchost, jednoduchá manipulace i použití a také nenáročná údržba.

 

Ošetřování zahrádky

Jestliže máte na zahrad již vzrostlejší keře, které by si zasloužily péči, a vaše zahrad dosahuje větších rozměrů, než má běžná „bytová“ terasa, ideální bude postřikovač zádový. Tento univerzální postřikovací nástroj má nádržku okolo 15 až 20 litrů. Tyto postřikovače jsou vybaveny membránovými či pístovými čerpadly a díky tomu dosahuje tlaku o velikosti až 3 barů. Díky dlouhé postřikovací „hadici“ není problém ošetřovat i relativně vysoko rostlé stromy. Při postřikování buďte narovnaní, nebudete po proceduře trpět bolestí zad.

 

Nemusíte pumpovat!

Jestliže se vám představa, kdy lítáte po zahradě s nádrží na zádech a pumpujete, nelíbí, můžete se trochu rozmazlit a pořídit si postřikovač motorový, respektive elektrický. Na první pohled vypadá podobně jako postřikovač klasický, tedy pumpovací, ale uvnitř tohoto postřikovače je nainstalovaná baterie, díky které může být postřikovač až deset hodin v kuse v provozu. Tento postřikovač se obsluhuje velmi snadno. Stačí zmáčknout konkrétní tlačítko a vše funguje tak jak má.

 

 

Obrázky zdroj:

geograph.ie

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.95

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 17.04.2011, 22:27:00 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Postřikovače pro lehkou práci s postřikem
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy