RSS článků

odkaz na facebook.com


Před zahájením stavby - nákres pergoly

Pergoly jsou hitem moderních zahrad. Lidí je staví  zahradách, protože jejich využití je od brzkého jara až do pozdního podzimu.Jestliže se pouštíte do stavby pergoly, prvním krokem v plánování by měl být nákres pergoly. Ten v podstatě prozradí základní informace o tom, jak pergola bude vypadat.

 

Z pohledu nákresu můžeme pergoly hned rozdělit do několika skupin.

Autor: veronika, Vydáno: 11. Dubna 2011 – 1 komentářů

Před zahájením stavby - nákres pergoly

Nákres vchodové pergoly a loubí

Když chtějí lidé využít pergoly mimo jiné také jako zviditelnění vstupu do domu, pořídí si pravděpodobně některou z vchodových pergol. V tomto případě právě pergola vítá hosty při vstupu do domu.

Promyšlený nákres pergoly zajistí dobrý dojem jak návštěvníků, tak také kolemjdoucích, kteří mohou jediným pohledem zjistit, že lidé obývající onen dům nepostrádají vkus a nápad.

Můžete si zvolit vchodovou pergolu s předzahrádkou, která bude vítat hosty ještě chvíli před tím, než se dostanou až k pergole. Jestliže pergolu předzahrádkou citlivě sladíte, výsledek bude ohromující.

V případě, že je pergola vystavěna společně s předzahrádkou, celý komplex je nazýván loubím.

 

Rohové pergoly

Rohový zahradní pergola umí vytvořit příjemný, útulný prostor v odlehlých částech zahrady, kde rozhodně nebudete postrádat soukromí.

Před stavbou rohové zahrady je třeba mít k dispozici propracovaný nákres, kde by mělo být přesně značeno ukotvení jednotlivých stoin a příčníků, tak aby pergola byla stoprocentně stabilní.

Rohové pergoly je třeba umístit mezi dvě pevné zdi. Toto řešení je ideální, jak z pohledu materiálu, který je nutné ke stavbě pergoly využít, tak také samozřejmě z pohledu stability. Jestliže tyto dvě pevné stěny na zahradě nemáte, není problém postavit například neprůhledný plot, který bude vy výsledku suplovat ony pevné stěny.

 

Zahradní pergoly rozdělující zahradu

Dalším typem pergoly je pergola, která rozděluje zahradu. Nákres takovéto pergoly by měl zobrazovat také nákres zahrady. Dělící pergoly mohou oddělovat samotné části zahrady, ale také zahradu od zahradní stavby. Obvykle jde o pergoly, které neslouží k sezení, jako spíše k oddělení dvou architektonicky odlišných oblastí.

 

Obrázky zdroj:

vladeko.cz

truhlarskaprace.cz

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.76

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 11.04.2011, 01:03:01 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Před zahájením stavby - nákres pergoly
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy