RSS článků

odkaz na facebook.com


Projasněte svou jarní zahradu tulipány

Tulipány jsou ryze jarními květinami, které během jara z vaší zahrady udělají nádherné místo. V zahradách se obvykle vyskytují ještě s dalšími jarními květinami, jako jsou třeba narcisy anebo modřence. Abyste mohli svou zahradu úspěšně zahltit těmito krásnými květinami, je dobré vědět, čeho se vyvarovat a co je naopak naprostou nutností.

Jak při pěstování postupovat a co přesně tulipány potřebují ke svému spokojenému růstu, aby vás mohly těšit svou krásou?

 

Autor: veronika, Vydáno: 16. Dubna 2011 – 1 komentářů

Projasněte svou jarní zahradu tulipány

Kam a do jaké půdy s tulipány?

Místo, kde pěstovat tulipány by mělo být rovné. Nejlépe tedy vyberte plochý, rovný prostor na vašem pozemku, který je vhodné postupně upravit a zkultivovat. Je dobré jej úhledně uhrabat a odstranit plevelné rostliny, které by se s tulipány jen přetahovaly o místo a živiny. Pokud jde o teplotu, tulipány nejsou nijak náročné, což je také viditelné na tom, že rostou již velmi brzy po skončení jara, kdy teploty ještě kolísají, avšak ani to je většinou neohrozí.

Vhodnou půdou pro pěstování tulipánů je půda hodně bohatá zejména na živiny. Tulipány potřebují spoustu živin, a proto není od věci půdu příležitostně přihnojit. Ideálními přípravky jsou ty, které obsahují vyvážené množství fosforečných a draselných látek.

Pozornost je třeba také věnovat zalévání. Vlhkost půdy by se měla pohybovat až kolem 70%.

 

Jak zasadit tulipány?

Sadba tulipánů se ve většině případů provádí na podzim. Dříve než zasadíme cibulky tulipánů do skutečně kvalitní půdy, je nutno je namořit nějakým mořidlem. Například přípravkem Benlate. Cibulky byste měli zasadit zhruba 10-12 centimetrů hluboko. Hloubka je ale částečně závislá na velikosti cibule. Čím menší cibulka, tím se sází do menší hloubky.

 

Další vhodné rady k pěstování tulipánů

Každý rok po odkvětu by se měly odkvetlé rostliny vytáhnout z půdy a přesazovat na nová místa. V případě, že tak neučiníte, rostlinky tulipánů budou postupem času slábnout  a budou méně a méně kvalitní.

 

Obrázky zdroj:

fondos10.net

obrazky.4ever.sk

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.75

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 16.04.2011, 20:17:26 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Projasněte svou jarní zahradu tulipány
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy