RSS článků

odkaz na facebook.com


Samozavlažovací květináče. Méně práce, více zábavy.

Květináče jsou často diskutovaným tématem. Ať už máte vlastní velkou zahradu, nebo pouze minizahrádku u domku, nebo jen květinový koutek v bytě, u každého se nějaký ten květináč najde. Dnes můžete vybírat s nepřeberného množství designů ba dokonce i materiálů těchto květináčů tak, aby co nejefektivněji plnily svůj úkol a navíc pěkně dekorovaly.

Autor: veronika, Vydáno: 17. Dubna 2011 – 1 komentářů

Samozavlažovací květináče. Méně práce, více zábavy.

Můžete koupit květináče venkovní a závěsné. Keramické, plechové či jiné. Ale pojďme si povědět o praktických hlediscích květináčů samozavlažovacích, které vám usnadní práci.

 

Dvanáctidenní květináče

Dvanáctidenní květináče nejsou bezprostřední novinkou, ale mnoho lidí stále neví, o co konkrétně jde. Jde o květináče, které jsou schopny udržovat rostliny v požadovaném klimatu, aniž byste se o to vy jakkoli museli starat, po dobu dvanácti dnů. Hodí se zejména v dobách, kdy si chcete vyrazit na dovolenou, ale neradi byste tam nechali své květiny na pospas. Jediné co musíte udělat, je před odjezdem naplnit zásobník vody v květináči, aby měl květináč při zavlažování z čeho čerpat. Květiny si postupně budou brát tolik vody, kolik ke svému spokojenému životu potřebují.

 

Samozavlažovací systém Lechuza

Dnešní samozavlažovací květináče jsou vybaveny moderním samozavlažovacím systémem Lechuza. Ten se jednoduše vloží do klasického květináče. Lze zakoupit v různých druzích květináčů.

Manipulace s ním je velmi snadná. Pouze ho povytažením rámového držadla vytáhnete. Zásobník naplníte vodou a rostliny si samy vezmou tolik vody, kolik potřebují, ani byste se museli starat o to, jak moc je zalévat a jak často. Nepotřebují ani žádné misky či podtácky.

 

Z čeho se vyrábějí samozavlažovací květináče?

Základním materiálem při výrobě samozavlažovacích květináčů je stabilní umělá hmota, která je schopna zvládnout jak vnitřní, tak i venkovní prostory. Tato umělá hmota by se neměla poškodit ani při pádu z větší výšky. Na tyto květináče můžete narazit v kovově lesklé úpravě anebo s keramickou glazurou na povrchu. Cena se pohybuje od čtyř set až po nějakých pět tisíc korun.

 

 

Obrázky zdroj:

discounteddecor.de

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.89

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 17.04.2011, 22:19:54 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy