RSS článků

odkaz na facebook.com


Seriál, jak uspořádat různé typy zahrad - Osadní zahrádka a zahrada u chalup

 Zahrada je naší vizitkou, do jisté míry odráží, kdo jsme a samozřejmě také náš vkus, neboť každý správný zahrádkář do ní vkládá něco ze sebe. Přestože máte třeba přesnou představu, jak zahradu zrealizovat, je dobré se dozvědět nějaké praktické rady, popřípadě předpisy, jak zahrádku správně uspořádat, aby nepostrádala funkčnost a nějaké základní rysy uspořádanosti. Jak uspořádat osadní zahrádku a jak na zahradu u chalup?

Autor: veronika, Vydáno: 20. Dubna 2011 – 1 komentářů

Seriál, jak uspořádat různé typy zahrad - Osadní zahrádka a zahrada u chalup

Osadní zahrádky by měly plnit zejména užitkovou funkci. Obvykle bývají zaměřeny na intenzivní pěstování jak ovoce, tak také zeleniny.

 

Ovoce na zahrádce

Jádroviny se často pěstují na zakrslých podnožích a pěstují se ve formě ovocných stěn nebo hustých pásových výsadeb, popřípadě také jako zákrsky. Ve velké míře se také pěstují bobulovité ovoce.

 

Zelenina na zahrádce

K výnosnému a velmi intenzivnímu pěstování zeleniny nám napomáhá využití plastických fólií, díky nimž se zřizují pařeniště, tunelové kryty, fóliovníky a můžeme jimi také nastýlat půdu.

 

 

Zahrady u chalup!

Zahrady u chalup by měly respektovat místní styl, který vychází z tradice. Do předzahrádky obehnané dřevěným plotem patří typické venkovské květiny, jako jsou pivoňka lékařská, vysoké floxy, srdcovka, orlíček, kamzičník, kopretiny, bělotrn, drobnokvěté otužilé chryzantémy a podzimní astry. Tyto všechny zastupují trvalky. Z letniček a dvouletek pak hledíky, astry, měsíčky, kosmos, ostálky, aksamitníky, jiřinky miňonky, zimní fialy, topolovky slunečnice. Z cibulovin jsou vhodné tulipány, narcisy, řebčík královský, lilie bílá a královská, sněženky a bledule a další.

 

Nevyužitý dvůr je nejlépe zatravnit a výsadbou vhodných okrasných dřevin a květin upravit jako obytnou zahradu, která by měla úzce navazovat na vlastní chalupu. Okrasné prvky mohou tvořit kamenná koryta osázené květinami, odpočívadlo pod vzrostlým košatým stromem, studna a další.

 

 

Obrázky zdroj:

en.wikipedia.org

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.91

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 20.04.2011, 22:58:39 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy