RSS článků

odkaz na facebook.com


Stavba pergoly . Jaký zvolit materiál?

Když chcete postavit kvalitní zahradní pergolu, není jiného zbytí, než využít kvalitní stavební materiál.

Na zahradách můžete vidět pergoly, které jsou vyrobeny z různých materiálů, a snad každá z nich je jinak řešená. Pergola by měla být místem, kam budete chodit relaxovat, bude místem vašeho odpočinku, ať už půjde o pergolu dřevěnou nebo zděnou. Mnohé samozřejmě závisí také na tom, jak si pergolu vybavíte, příjemné posezení je samozřejmě také ovlivněno kvalitou zahradního nábytku.

Autor: veronika, Vydáno: 11. Dubna 2011 – 1 komentářů

Stavba pergoly . Jaký zvolit materiál?

To už ale příliš odbočujeme. Z jakého materiálu tedy lze postavit pergolu?
 

Dřevěná pergola

Nejčastějším typem stále zůstávají pergoly ze dřeva. Neboť dřevo je ideálním stavebním materiálem a to hned z několika ohledů. Jde o čistě přírodní stavební materiál a poměrně snadno se s ním manipuluje. Jeho cenové rozpětí je velké, proto si můžete rozmyslet, kolik jste ochotni investovat.

Konstrukce dřevěné pergoly se sestává z rámu, který je tvořen několika trámy, které jsou obvykle navíc propleteny latěmi.

Základem pergoly musí být betonové patky, v kterých budou zasazeny, upevněny nosné sloupy. V zájmu stability je dobré mít to na paměti.

 

Zděná pergola

Chcete-li postavit pergolu z cihel, vězte, že jste se vydali cestou podstatně náročnější, ale výsledek bude stát za to.

Sloupky u zděných pergol je vhodné oblažit takzvanými zvonivkami, což jsou speciální pálené cihly, které jsou schopné lépe odolávat povětrnostním vlivům, které na ně rozhodně budou působit. Další variantou je zhotovit je z kamene.

Zděné pergoly mají něco málo společného se zahradními domky. Když zděnou pergolu uzavřete, můžete do ní také instalovat topení, které vám umožní zahradní posezení i za méně příznivého počasí.

 

Kovová pergola

Kovová zahradní pergola je velmi netradiční variantou, ale také se vyskytuje. Jde o spíše o uměleckou záležitost, kdy si člověk, jež ji navrhuje, náležitě vyhraje s designem. Stavba takovéto pergoly není zcela levnou záležitostí. Materiál je poměrně drahý, obzvláště pak máte-li zálusk na nějaký ušlechtilý kov.

 

 

Obrázky zdroj:

fibersit.eu

stavby-naklic.cz

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.94

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 11.04.2011, 01:08:53 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Stavba pergoly . jaký zvolit materiál?
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy