RSS článků

odkaz na facebook.com


Trávník: Pokládaní drnů, jako alternativa zakládání trávníku

Trávník je nedílnou součástí každé zahrady a to nejen v České republice. Projít se slunného rána po čerstvě zastřiženém, voňavém a na pohled zdravém trávníku je skutečný zážitek a cítíte se, jako byste šli po jemném červeném koberci, který byl připraven právě pro vás. Aby na vás takovýto trávník čekal na vaší zahradě, je třeba vědět, jak se o něj správně postarat. Jaké máte možnosti kromě výsevu při zakládání trávníku?

Autor: veronika, Vydáno: 26. Dubna 2011 – 1 komentářů

Trávník: Pokládaní drnů, jako alternativa zakládání trávníku

Trávník si můžete založit také přímým vysazováním drnových desek

Je to jedna z dražších metod, ale má pochopitelně také své výhody. Přinese okamžitý efekt, plocha, kterou chcete mít zelenou, je zelená téměř okamžitě. Nevýhodou ovšem je, že trávník můžete „využívat“ klasickým způsobem až během dvou nebo tří měsíců.

 

Z trávníku, který máte přichystaný k řezům na drn, nejdříve vybereme plevele, nakrátko ho posečeme a důkladně zavlažíme. Poté ho rozřežeme na pásy 35 centimetrů široké a tyto pásy dále na části 35 centimetrů dlouhé, takže nám vzniknou čtverce s hranami 35 centimetrů. Vezmeme nějakou ostrou lopatu a za pomoci té „loupeme“ asi 5 centimetru silné desky drnu, které opatrně, tak aby se nevydrobilo příliš mnoho zeminy, přeneseme na určené místo. Tam je klademe těsně vedle sebe, spáry zaplníme zahradní zemí, vše uválíme a zavlažíme.

Tip: Jestliže tento způsob používáme na prudších svazích, začínáme od spodu a drny zajišťujeme dřevěnými kolíčky, aby nesjížděly.

 

Kdy pokládat drny?

Drny můžete položit v kteroukoli roční dobu s výjimkou těch, kdy jsou delší doby extrémní teploty. Ať už nízké, nebo vysoké. Lepší je zvolit si dobu, kdy je v očekávání déšť. Trávník se tak prolije a trochu si usedne. Trávníkové drny se nejlépe pokládají na vlhkou, avšak ne morkou půdu. Tím podpoříte snadnější zakořenění vsazovaného drnu.

 

 

Obrázky zdroj:

fotopedia.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.99

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 26.04.2011, 12:39:41 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy