RSS článků

odkaz na facebook.com


V horkých letních dnech je zahradní sprcha spásou

Brzy už tu bude tolik očekávané léto a teplé dny, které si naplno užíváme na českých zahradách. Představte si horký den, kdy se teplo dostane naprosto všude a vy před ním nemáte prakticky jak utéct. Doma to vyřešíte jednoduše studenou sprchou, ale nemá to tu letní atmosféru a jen málokdo to dotáhne až do konce. Na zahradě tuto možnost obvykle nemáte. Můžete se osvěžit vodou z hadice, popřípadě poskakováním kolem rozprašovače na trávník, ale ještě lepším řešením je zahradní sprcha, která je v nabídce obchodů se zahradní technikou a také větších supermarketů.

Autor: veronika, Vydáno: 18. Dubna 2011 – 1 komentářů

V horkých letních dnech je zahradní sprcha spásou

Teploty vody v zahradních sprchách

Když se v horkém letním dni chcete zchladit vodou ze zahradní sprchy, rozhodně nestojíte o to, aby byla ledová, nebo teplá. U zahradních sprch, které jsou vybaveny pouze růžicí, které jsou schopny rozstřikovat vodu, teče většinou voda velmi studená. Ačkoli teplota záleží na poloze zahradní hadice, která je na ni napojena. Pokud tedy hadice leží na slunci, voda by mohla být naopak horká.


Solární zahradní sprcha

Jestliže chcete, aby se teplota vody regulovala o něco lépe, než předchozí hadicovou teplotou, tak je ideální volbou solární zahradní sprcha. Ta totiž díky solárnímu kolektoru umí v nádrži ohřát větší množství vody, takže nebude problém ji při sprchování čerpat, víceméně jak se vám zachce. Solární zahradní sprcha je z pohledu provozu ekonomičtější variantou než klasická sprcha, kterou máte v domácnosti, kde se k ohřevu vody využívá plynový kotel.

 

Zazimování zahradní sprchy

Zahradní sprchy je nutné připravit na zimu, kdybyste tak neučinili, je pravděpodobné, že byste se po zimě setkali s něčím, co by vás příliš nepotěšilo. Základem této údržby je vypuštění vody a také demontáž celé zahradní sprchy. Dále také odstranění přívodu. Nakonec sprchu uchovejte v nějakém suchém místě a nejlépe zabalenou do nějaké textilie.

 

Obrázky zdroj:

guydavid.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.88

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 18.04.2011, 23:05:59 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy