RSS článků

odkaz na facebook.com


Vypěstujte si slunečnici, jako symbol dlouhého léta

Když se zamyslíte nad tím, co je pro vás symbolem léta, jistě byste řekli slunce, písčité plže, které omývá břeh moře, rozkvetlé zahrady a vyhřátou zemí na kterou můžete ulehat a mezi květinami by to mohla být slunečnice. Tato krásná květina, o které se zpívá v nejedné písni je krásnou ozdobou zahrad, ale má také mnohý užitek. Tímto užitkem je myšlena například výroba slunečnicového oleje, který si sice jen málokdo doma udělá, ale většina z nás ho má ve své kuchyni. Slunečnicová semínka si ale může vyloupnout každý a pak si je upravit po svém, opražit, obalit v karamelu, či v čokoládě. Jak si slunečnici vypěstovat a jak o ni pečovat?

Autor: veronika, Vydáno: 19. Dubna 2011 – 1 komentářů

Vypěstujte si slunečnici, jako symbol dlouhého léta

Jednoduché pěstování slunečnice

Slunečnice patří mezi ty květiny, které mají schopnost vyrůst snad na každé české zahradě. Když se zaměříme na fakt, jak je její pěstování snadné, patří k prakticky nejsnadněji pěstovatelným rostlinám. Slunečnice ke svému spokojenému růstu potřebují hlavně hodně slunce a také kvalitní půdu bohatou na živiny. Z pohledu výsevu slunečnice nepatří mezi trvalky.

Semena slunečnice se vysévají přibližně v polovině dubna a to rovnou na záhon, kde chceme, aby rostlina rostla. Vzdálenost jednotlivých semínek by měla být alespoň 20 centimetrů. Místo výsevu by mělo být na slunečném místě a v závětří. Mladé rostlinky by jinak mohl bezcitně přelámat vítr. Ke slunečnici můžete přidávat oporu například v podobě bambusové tyčky.

 

Jak prodloužit životnost květu slunečnice

Slunečnice je krásnou rostlinou, která symbolizuje léto a horké letní slunce. Jejich květů si můžeme klidně užívat až do pozdního podzim. Některé slunečnice s opravdu kvalitní péčí kvetou až do prvních mrazíků. Délku kvetení můžeme ovlivnit například tím, že hlavní květ, v momentu, kdy začnou dozrávat semena, okamžitě odstřihneme. Veškerá energie rostliny se díky tomuto kroku přesune do ostatních poupat, které tak získají nevídanou sílu.

 

Kdy může mít slunečnice problém?

To, že slunečnice tápe a nedaří se jí, poznáme relativně snadno. Výhodou je to, že u slunečnic se nemoci vyskytují spíše výjimečně. Slunečnice chřadnou zejména v místech bez slunce, kde se jim nedostává dostatek vláhy a kde přetrvávají ve stínu.

 

 

Obrázky zdroj:

nps.gov

novazeme.ning.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 3.01

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 19.04.2011, 17:52:13 Citovat

  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy