RSS článků

odkaz na facebook.com


Wasabi - Vypěstujte si Wasabii japonica

Wasabia japonica tolik známý japonský křen můžete mít i vy na své zahrádce. Jestliže patříte mezi příznivce asijské kuchyně a obzvláště pak ostrých chutí, můžete se bliknout na zahradní párty a k Sushi podávat vlastní Wasabi. Vypěstujte si Wasabi na zahrádce.
 

Autor: veronika, Vydáno: 29. Dubna 2011 – 7 komentářů

Wasabi - Vypěstujte si Wasabii japonica

Jak pěstovat wasabi?

Na zahradě – Jestliže se rozhodnete pro pěstování byliny Wasabia na vaší zahrádce, zapamatujte si, že při přezimování bude potřebovat vydatnou „přikrývku“. Pěstovat v našich podmínkách se dá, ba dokonce bychom ji mohli přiřadit k trvalkám. Bylince Wasabia se bude obzvláště dařit poblíž rybníčků a jezírek ve vlhké zemině.

V květináči – Umístíme-li Wasabii do květináče jakožto přenosnou rostlinku, naše pěstitelské úspěchy jsou pravděpodobnější. Od jara do podzimu můžete květináč s Wasabii postavit na zahradu. Důležité je ale dbát na to, aby bylo místo stinné, popřípadě osvětlené pouze ranním nebo večerním sluncem.

Přímé polední slunce rostlině dobře nedělá.

 

Do jaké půdy Wasabii zasadit

Zemina bylině Wasabii vyhovuje s převahou humusu, tedy výživná a stále vlhká. Květináč může být v misce s vodou anebo jej můžete umístit na okraj zahradního jezírka. V létě, kdy se u nás teploty pohybují na 20°C , roste bylina Wasabia pomaleji a její listy jsou spíše menší. Na podzim je třeba dát květináč do bytu anebo zimní zahrady. Ideální tepoty se pohybuje mezi 8°C a 18°C. U většiny přenosných rostlin při této teplotě obvykle nastává takzvané období vegetačního klidu. U Wasabie je tomu právě naopak. Díky nízkým teplotám a nízké intenzitě světla začne růst velmi bujně a tvoří se jí pěkné velké listy a přirůstající oddenky.

 

Zeminu je třeba udržovat stále vlhou a vhodné je také přihnojování. V případě, že plánujete rostlinu konzumovat, je nutné volit pouze přírodní a organická hnojiva.

 

Obrázky zdroj:

fotopedia.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 2.9

Výpis komentářů (7)

 • [7] Martin 19.11.2011, 01:08:42 Citovat

  Dobrý den, líbí se mi Váš článek, mohli byste o této rostlině napsat více? Děkuji
 • [6] Seany 17.11.2011, 14:07:33 Citovat

  jak dlouho rostlina roste nez se bude dat konzumovat? Diky..
 • [5] kuba 03.07.2011, 18:12:09 Citovat

  na rostline se objevili cerne skvrny ktere postupem casu lezou do stonku a zrejme zpusobuju zloutnuti listu nevite co je to za plsisen nebo za skudce?
 • [4] janice 22.05.2011, 11:03:13 Citovat

  A kde se dá sehnat rostlinka? Nebo semínka? Sháním to už nějakou dobu. Dík za tipy
 • [3] Zahradník 14.05.2011, 15:10:49 Citovat

  Stačí 3,5 l bohatě.
 • Vložit komentář

   
   

Registace pro firmy