RSS článků

odkaz na facebook.com


Zídky - kde a jak daný typ zídky použít

Zahradní zídka hezky dotváří vzezření zahrady.  Při jejím zařizování si máte z čeho vybírat. Ať už se nemůžete rozhodnout, co se týká designu anebo materiálu. Zahradní zídka bude dalším netradičním aspektem na vaší zahrádce. Nebojte se ji využít.

Zahradní zídka by samozřejmě měla být stabilní, a tak svou funkci plnit dlouhou dobu. Dále by měla být vkusná a také hodící se do okolního prostředí. Máme pro vás pár tipů, kde a jak daný typ zídky použít.

Autor: veronika, Vydáno: 27. Dubna 2011 – 1 komentářů

Zídky - kde a jak daný typ zídky použít

Stěna z vápeno-pískových nebo mrazuvzdorných cihel

Volně stojící zídka se vejde i na malou plochu, jde jen o to, vybrat umístění s citem, ale také účelně. Zídka je nejúčinnějším způsobem, jak zamezit nežádoucím pohledům a větru a díky její hmotnosti také hluku. Tato zídka je výhodná i pro souseda, neboť z obou stran vypadá stejně pěkně.

 

Zídky z ocelových plátů

Nechte si na míru nařezat ocelové pláty a umístěte je tak účelně, že budou například tvořit přesné ohraničení jako opěra terénu. Jejich horní hrana je velmi tenká. Ocelové desky mají mimo jiné velmi příjemný červenohnědý odstín.

 

Dřevěné zídky

Další variantou jsou dřevěné zídky. U zídek, které jsou postavené ze dřeva, hrozí napadení hnilobou. Jejich trvanlivost tedy není zcela zajištěná, ale do zahrady padnou jako ulité. S vaší péčí vás budou těšit skutečně dlouho. Nejkritičtějším místem se zdá být oblast přechodu mezi zeminou a vzduchem

 

Suchá zídka z přírodního kamene

Suchá zídka tvořená menšími kamennými bloky sesazenými bez pojiva se nejlépe daří z opracovaných a hluboko do svahu provázaných přírodních kamenů. Takto postavená zídka bude dlouhou dobu stabilní a velmi snadno ji můžete nechat porůst zelení.

 

Suchá zídka z betonových tvárnic

Další druh suché zídky vznikne díky navrstvení betonových tvárnic. Důležité je tvárnice trochu odsadit tak, aby do nich mohla vnikat dešťová voda a tím vznikl také prostor pro rostliny. Pakliže tato zídka mírně šikmo naléhá na svah, její stabilita je o poznání lepší.

 

 Obrázky zdroj:

videojug.com

buildinggreentv.com

Pokud se Vám tento článek líbil, tak ho pošlete svým známým:

Fotogalerie ke článku

Hodnocení článku: 1 2 3 4 5 (jako ve škole) Dosavadní známka: 3.01

Výpis komentářů (1)

  • [1] veronika 27.04.2011, 22:40:45 Citovat

    Zde můžete reagovat na článek Zídky - kde a jak daný typ zídky použít
  • Vložit komentář

     
     

Registace pro firmy